YAŞAM YARATICILARINI YETİŞTİRME GÖREVİNİN BÜYÜK SORUMLULUĞU İLE....  


FEN BİLİMLERİ LİSESİ ANTALYA MÜDÜRÜ

Eğitim; kişinin yaşadığı toplum içinde değeri olan, yetenek, tutum ve diğer davranış biçimlerini geliştirdiği süreçlerin tümüdür. Bu süreç; çocuğun sağlıklı büyümesini, kişiliğini bulmasını, yeteneklerini geliştirmesini sağlar. Çocuğun bu gelişimlerini gerçekleştirmesi için yetişkinler ortam hazırlar. Bu doğal görevle yükümlenen insan, çocukları yaşamın zorluklarına karşı dayanıklı kılmak için elinden geleni yapmalıdır. Çocuklar, yaşamın devamlılığıdır. Yaşam sürekli olduğuna göre çocuklar için harcanan çaba da sürekli olacaktır. Öğretmen olarak 40 yıl önce başladığım eğitimcilik, hayatıma onurlu ve insani bir güzellik kattı.

Özel dershanecilikte kazandığım deneyim ve birikim eğitim anlayışımı zenginleştirdi. Çağdaş bir eğitim anlayışıyla ve eğitimci kadrolarımızla birlikte Fen Bilimleri Dershaneleri'nin “Eğitim Ciddi Kurumların İşidir” sözünü hayata geçirerek güven veren, “dershanede doğru şık” olan bir kurum yaratmanın kıvancıyla yaşadım hep. Şimdi ise “Yaşam Yaratıcıları Fen Bilimleri Okullarında Yetişiyor” sözüyle başta kendi yetenekleri doğrultusunda yaşamını şekillendirebilen daha sonra da çağdaş dünyada kendisinden söz ettirebilen bireylerin yetiştirilmesini istiyorum. Çocuğun eğitiminde yapılan yanlışların düzeltilmesinin çok zor olduğu bilinciyle alanında uzman olan eğitimcilerden destek almayı ihmal etmedik.

Her alanda uzmanlardan oluşan “Bilim Kurulumuz” okullarımızın eğitim felsefesinin oluşturulması uygulanması ve geliştirmesinde bizlerle birlikte oldular. Kurumumuza verdikleri destekten dolayı her birine şükranlarımı sunuyorum. Saygı ve sevgilerimle,

BIRAKTIKLARI MİRASI
SİZLERE TAŞIYORUZ...Alanında tecrübeli ve profesyonel öğretmenlerimiz tarafından , Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak hazırlanmış başvuru kitap koleksiyonumuz öğretici, ölçücü sorulardan oluşan deneme sınavları, kaliteli yayınları ile sizlerle buluşuyor. Değişen, dönüşen ve gelişen dünyanın gereksinimlerine yanıt verebilecek ‘dünya insanını’ yetiştirme konusunda, eğitim kurumlarına önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumluluklarımızın bilincinde yeni dünyanın insanı olan bir ‘YAŞAM YARATICILARI NESLİ’ yetiştirmek üzere alanında uzman, iletişim becerileri yüksek, yaratıcı, yenilikçi özelliklere sahip ‘EĞİTİM TASARIMCISI’ öğretmenlerimizle BİZ BU GÖRKEME HAZIRIZ.


FEN BİLİMLERİ YAYINLARI İÇİN TIKLAYINIZ